• حمایت از 25پروژه صنعتی گیلان در قالب تسهیلات جهش تولید

   حمایت از 25پروژه صنعتی گیلان در قالب تسهیلات جهش تولید

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از حمایت 25 پروژه صنعتی و تولیدی گیلان در قالب تسهیلات جهش تولید خبر داد.

   به گزارش شاتا، فرهاد دلق پوش گفت: برخی از طرحهای توسعه صنعتی و افزایش تولید واحدهای صنعتی نیازمند پشتیبانی نقدینگی ویژه ای برای رشد و جهش در تولیدات خود هستند که در این قالب حمایت خواهند شد.

   دلق پوش با بیان اینکه شناسایی و ارزیابی اولیه طرحهای جهش تولید از ارکان کار است، افزود: پس از بررسی دقیق کارشناسی، پروژه های شاخص و توانمند با اولویت در مرحله اول استفاده از این تسهیلات قرار گرفته اند که در صورت بهره برداری از این طرحها ، زمینه اشتغال بیش از 2هزار نفر در استان فراهم خواهد شد.

   وی میزان سرمایه گذاری مورد نیاز راه اندازی این پروژه ها را بیش از 273 میلیارد تومان برآورد کرد و تصریح کرد: این تسهیلات با نرخ سود کمی پایین تر در قالب سرمایه درگردش و ثابت پرداخت می گردد و در صورت همراهی بانک های عامل و سازمان برنامه بودجه استان این طرحها در کمتر ازیک سال به اتمام خواهند رسید.

   دلق پوش خاطر نشان کرد: بخشی از واحدهایی که با کمتر از ظرفیت اسمی‌ خودشان و یا نیمه تعطیل هستند و دچار رکود بودند و یا عمدتاً زیر 20 درصد در حال کار هستند ، در طرح جهش تولید، احیاء و به ظرفیت تولید اصلی خود دست یابند.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان ،آرش فرزام‌صفت نیز اظهار داشت: در ابتدای امسال پروژه‌های جهش تولید را از دستگاه‌های اجرایی که عموماً دستگاه‌های تولیدمحور هستند مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی جمع‌آوری کردیم.

   وی با بیان اینکه هدف ما در مجموع اجرای 92 پروژه جهش تولید در در دوبخش صنعت و کشاورزی استان گیلان است افزود: این طرح‌ها با تسهیلات حدود هزار و 100 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال حدود 3 هزار و 400 نفر اجرا می‌شود که البته این تعداد مشاغل هنوز به‌طور کامل ایجاد نشده و در مرحله هدف‌گذاری و ایجاد است.

   معاون استاندار گیلان خاطرنشان کرد: سه درصد یارانه سود تسهیلات را برای این واحدهایی که در بخش جهش تولید نیازمند تسهیلات هستند سازمان برنامه، بودجه کشور متقبل شده است

   فرزام‌صفت با بیان اینکه ایجاد جهش تولید در بازه زمانی یکساله تنها با افزایش ظرفیت واحد‌های موجود و به پایان رساندن طرح‌های نیمه‌تمام قابل تحقق است افزود: تعدادی از واحدهای تولیدی استان گیلان از جمله بعضی از واحد‌های شهر صنعتی رشت با ظرفیت 100 درصد در حال کار هستند ولی برای رسیدن به جهش تولید نیاز به توسعه دارند و باید تنوع محصولات ایجاد کنند و یا شیفت کاری خود را افزایش دهند.

   وی خاطرنشان کرد: طرح‌های نیمه تمام در استان گیلان که از سال‌های قبل شروع شده‌اند اکنون بین 60 تا 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که اگر این واحدها به بهره‌برداری برسند و وارد عرصه تولید و صادرات شوند می‌توانند تحولی را در این بخش ایجاد کرده و ما را به شعار جهش تولید در بازه زمانی کوتاه یک‌ساله نزدیک کنند.

   فرزام‌صفت درباره ایجاد بسترهای افزایش سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی اظهار داشت: بستر اصلی بستر قانونی است باید قوانین مزاحم و مخل کسب و کار شناسایی و حذف شوند قوانین موازی هم در هم ادغام شده و ساده شوند؛ این اقدامات از دستورکارهایی است که در بخش تقنینی در مجلس در حال پیگیری است.

   وی افزود: در بخش اجرایی باید شاهد کاهش بروکراسی و ساده‌‌سازی فرآیند شروع کسب و کار باشیم همچنین در بخش قضایی باید حمایت‌هایی که همیشه بوده و انتظار می‌رود باشد تداوم داشته و با نابه‌سامانی‌های حوزه تولید برخورد شود و در مجموع افزایش سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی با همکاری این سه مجموعه محقق می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: