• تداوم تشدید نظارت و رصد لحظه‌ای کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی

   تداوم تشدید نظارت و رصد لحظه‌ای کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروزه بیش از گذشته نیاز به رصد و پایش سیستمی کالاهای اساسی داریم؛ خواستار ادامه روند افزایشی بازرسی‌ها در سطح عرضه شد.

   به گزارش شاتا، حبیب امین زاده در جمع مدیران و معاونین نظارت و بازرسی و همچنین امور بازرگانی سازمان افزود: نظارت و بازرسی ساختاری تنها راه برون رفت از پایشهای سنتی نظارت و گردش کالاست.

   وی ادامه داد: دایره ثبت اطلاعات مراکز ذخیره سازی کالا در سامانه جامع انبارها روز به روز بزرگتر می‌شود و این مهم موضوع نظارت‌ها را به سمت هوشمند شدن سوق می‌دهد.

   رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت رصد کالایی سیمان و مرغ گرم در هفته جاری اضافه کرد: سیمان جزء کالاهای حمایتی است و از طریق سامانه جامع انبارها قابل رصد است.

   امین زاده تصریح کرد: رصد سیمان باید از محل تولید ضمن ثبت و صدور حواله آغاز و تا انتهای شبکه مویرگی مورد رصد کارشناسان با بهره‌مندی از سامانه‌ها قرار گیرد.

   رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت تولید و عرضه مرغ گرم هم گفت: به زودی التهاب در بازار مرغ گرم فروکش خواهد کرد و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، به قیمت مناسب و مصوب در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

   در این جلسه آخرین اقدامات نظارتی و نحوه پایش فرآیند تولید، توزیع و مصرف سیمان در حضور مدیران و معاونین حوزه نظارت و بازرسی و امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مقرر شد ضمن اعلام به عاملین فروش سیمان جهت رعایت نرخ های مصوب، عمده فروشیهای سیمان نیز توزیع کالا را بر اساس برشهای جمعیتی از پیش تعیین شده رعایت کنند و بازرسان سازمان ضمن رصد فرآیند یاد شده، با هرگونه تخلف برخورد لازم را به عمل آورند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: