• توزیع اقلام احتکاری کشف شده با قیمت مصوب در استان آذربایجان شرقی

   توزیع اقلام احتکاری کشف شده با قیمت مصوب در استان آذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به تداوم اقدامات نظارتی بویژه در حوزه اقلام اساسی، از توزیع اقلام احتکاری کشف شده با قیمت مصوب در استان خبر داد .

   به گزارش شاتا، حبیب امین زاده با بیان اینکه کالاهای اساسی مکشوفه ای که به صورت عرضه خارج از شبکه توزیع می شوند، احتکار محسوب خواهد شد، گفت : عدم ثبت اطلاعات ورودی و خروجی 14 قلم کالای مشمول در سامانه جامع انبارها، تخلف بوده و بنا به مصوبه وزارت صمت از اول آبان ماه تمامی ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه یاد شده الزامی می باشد .

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به روند همکاری با سازمان تعزیرات حکومتی در این زمینه افزود : پرونده های متشکله از طریق سامانه سیمبا به مرجع مربوطه ارسال و پس از بررسی های بیشتر و ارزیابی مستندات پرونده حکم لازم صادر می شود .

   وی با بیان اینکه حکم صادره جهت طی مراحل اجرایی عرضه اقلام در شبکه توزیع بر مبنای قیمت مصوب دولتی به سازمان صمت ارجاع داده می شود، گفت : اقلام احتکاری کشف شده با قیمت مصوب در اختیار عموم شهروندان و مردم عزیز استان قرار می گیرد .

   امین زاده با تأکید بر نظارت های سیستمی و میدانی در تمامی فرایندهای مرتبط با توزیع کالاهای اساسی، گفت: از طریق ساماندهی و اصلاح فرایندهای نظارتی بویژه بهره مندی از ظرفیت سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها، نظارت های بیشتر با جدیت پیگیری می شود .

   وی با اشاره به شرایط جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمنان، اضافه کرد: با فرهنگ سازی های مستمر باید در مسیر تأمین معیشت مردم و پیشگیری و مبارزه با فعالیت محتکران و سودجویان حرکت کنیم و از سوء استفاده متخلفان از اختلاف های قیمتی در سطح بازار جلوگیری کنیم .

   رئیس سازمان صمت استان ادامه داد: سیستم های نظارتی از بدو فرایند تولید تا توزیع مویرگی اهتمام جدی داشته و در جهت صیانت از حقوق مصرف کنندگان تلاش می کنند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: