• روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته بهبود یافت/ تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی است

   رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان:

   روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته بهبود یافت/ تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی است

   روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته بهبود یافت/ تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی است

   رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت صادرات کشور، گفت: با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته رو به بهبود است و امیدواریم این روند طی ماه‌های پیش رو ادامه داشته باشد.

   به گزارش شاتا به نقل از سازمان توسعه تجارت، حمید زادبوم با بیان این مطلب افزود: در حالی که میزان کاهش صادرات در فرودین‌ماه به 50 درصد رسید، با بهبود ماه به ماه این روند و در پایان آبان‌ماه، صادرات کشور از لحاظ ارزشی کاهش 19درصدی را نشان می‌دهد.

   وی با بیان اینکه براساس آمارها وضعیت تولید و صادرات روز به روز در حال پیشرفت است، ابراز امیدواری کرد طی ماه‌های آینده تا پایان سال شاهد رشد صادرات و کاهش آمار منفی باشیم.

   معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه با اشاره به ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ توسط معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تدوین شیوه‌نامه‌های مربوطه و همچنین ابلاغ و تخصیص بخشی از بودجه مشوق‌های صادراتی توسط سازمان برنامه و بودجه، اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی را حمایت از احداث، تجهیز و راه‌اندازی زیرساخت‌های تجاری به ویژه در استان‌های مرزی اعلام کرد.

   زادبوم افزود: به نظر می‌رسد با توجه به کاهش ارزش پول ملی، صادرکنندگان چندان نیازی به مشوق‌های صادراتی نداشته باشند و مبلغی که از سوی سازمان برنامه و بودجه به عنوان مشوق‌های صادراتی تخصیص داده شده، لازم است در زمینه تجهیز زیرساخت‌های صادراتی و بهبود وضعیت پایانه‌ها و گلوگاه‌های مرزی هزینه شود.

   وی بیان کرد: فرآیند تشکیل پرونده و پرداخت مشوق‌های صادراتی در حوزه زیرساخت شامل ارائه طرح توجیهی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی به کارگروه توسعه صادرات استان و تایید و تصویب طرح و مجری در این کارگروه با حضور کلیه اعضا و در نهایت اعلام به سازمان توسعه تجارت ایران خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: