• معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان سمنان خبر داد:

   انجام بیش از ۴۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان بمنظور رعایت محدودیت های کرونایی و پروتکل های بهداشتی

   انجام بیش از ۴۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان بمنظور رعایت محدودیت های کرونایی و پروتکل های بهداشتی

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام بیش از ۴۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی یحیایی گفت: این تعداد بازرسی از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در قالب ۳۰ اکیپ بازرسی و با همکاری دستگاه های زیربط از قبیل بهداشت، نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف در سطح استان انجام شده است.

   وی با اشاره به تشدید بازرسی ها در این ایام افزود: هدف از انجام این بازرسی ها را بررسی اجرای محدودیت های کرونایی و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ کالاهای پزشکی و بهداشتی عنوان کرد و افزود: در این بازرسی ها تعداد ۴۶۰۰ مورد اخطار کتبی به واحدهای صنفی ابلاغ و ۷۰ فقره پرونده تخلف کشف و ثبت شده است.

   یحیایی ادامه داد: این تخلفات اعم از گران‌فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، اخفاء و امتناع از عرضه کالا به ارزش ریالی بالغ بر ۸۶۰ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال کشف که پرونده تمامی متخلفان جهت بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اهمیت همراهی واحدهای صنفی در مهار کرونا ویروس گفت: از ابتدای شیوع این ویروس در حدود ۶۴۰ واحد صنفی در سطح استان به جهت انجام تخلفات صنفی پلمپ شده است.

   یحیایی گفت: پلمپ این تعداد از واحدهای صنفی در حالی صورت گرفته است که از قبل به این واحدها تذکر لازم درخصوص محدودیت فعالیت ، رعایت پروتکل های بهداشتی و ممانعت از انجام تخلفات صنفی داده شده اما با توجه به تکرار تخلف پلمپ شده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: