• معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سمنان خبر داد:

   رشد ۲۶ درصدی ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی در استان سمنان

   رشد ۲۶ درصدی ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی در استان سمنان

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۲۶ درصدی ارزش دلاری هر تن کالای صادراتی استان در هفت ماهه سالجاری خبر داد.

   به گزارش شاتا، حمیدرضا مداح گفت: متوسط ارزش دلاری هرتن کالای صادراتی در استان طی هفت ماه گذشته ۱۱۰۴ دلار است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

   وی افزود: در هفت ماه نخست امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن کالا به ارزش حدود ۱۵۵ میلیون دلار توسط ۷۸ شرکت از گمرک استان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال قبل از نظر ارزش ۱۴ درصد رشد را نشان می دهد.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: این میزان صادرات شامل ۷۵ قلم کالا از قبیل سود سوزآور، کابل زمینی، کربنات دی سدیم، محصولات یکبار مصرف، هیدروکربن سبک، کابل، سیلیسیوم، کولر آبی، پودر لباس شویی، شیرینی و شکلات، قطعات و اجزا از آهن و فولاد و ...، می باشد که به ۴۲ کشور جهان از قبیل عراق، ترکیه، هند، ارمنستان، گرجستان، هنگ کنگ، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، امارات متحده عربی، اندونزی، اکراین و ...، صادر شده است.

   وی گفت: همچنین طی این مدت در حدود ۷۱۰۰ تن کالا به ارزش بیش از ۳۰ میلیون دلار به استان وارد شده است که عمده کالاهای وارداتی شامل اجزا و قطعات ماشین و دستگاه های برقی، پنبه حلاجی نشده یا شانه نزده، اجزا قطعات ترانسفور ماتورها، پروپیلن، لقا کننده ها و مبدلهای استاتیک برقی ، تنظیم کننده ولتاژ، روغن ترانسفور ماتور و ...، است.

   مداح با بیان اینکه متوسط ارزش دلاری هرتن کالای وارداتی ۴۳۰۰ دلار می باشد افزود: این مقدار کالاهای وارداتی از ۱۶ کشور جهان از قبیل کشورهای ترکیه ، چین ، ازبکستان، ایتالیا، آلمان، بلژیک، هلند، امارات متحده عربی و ...، به گمرک استان وارد می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: