• تدوین لایحه حمایت از شرکت های مدیریت صادرات

   تدوین لایحه حمایت از شرکت های مدیریت صادرات

   تدوین لایحه حمایت از شرکت های مدیریت صادرات


   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین لایحه حمایت از شرکت های مدیریت صادرات خبرداد و گفت: توسعه صادرات صنایع کوچک با تدوین این لایحه سرعت خواهد گرفت.

   به گزارش شاتا، صادق نجفی در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندیهای صنایع کوچک که در مصلای امام خمینی ره برگزار شد, با بیان اینکه بیش از نود درصد صنایع کشور در قالب ٨١هزار واحد صنعتی دارای پروانه از وزارت صمت مربوط به صنایع کوچک است ،اظهار داشت: ١٤٠٠واحد از 84هزار واحد صنعتی کشور از صنایع کوچک هم اکنون در این نمایشگاه حضور دارند و این تنها 2درصد از کل بنگاههای صنعتی کشور است.

   نجفی تصریح کرد : بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاستهای رییس جمهور و وزیر صنعت, معدن و تجارت تا پای جان در خدمت صنایع هستیم و با دستور وزیر قرار است که در کنار صنایع کوچک باشم و در تمام عرصه ها از این صنایع دفاع خواهیم کرد.

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با بیان اینکه ده درصد از صنایع کوچک را صادراتی خواهیم کرد، گفت: لایحه حمایت از شرکتهای مدیریت صادراتی را وزیر صنعت به زودی به دولت ارایه خواهد کرد و پس از طی مراحل قانونی به مجلس ارایه خواهد شد.

   با اشاره به اینکه به‌زودی بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط را به دولت ارائه می‌دهیم، اظهار داشت: یکشنبه هفته آینده بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط تقدیم دولت خواهد شد.

   وی در خصوص جزئیات این بسته تصریح کرد: بسته حمایتی در حوزه تامین، منابع ارزی، تسهیلات و اختیارات که مجموعاً در قالب بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط است به رئیس‌جمهور ارائه خواهد شد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: 29 قلم کالای اساسی که اخیراً اعلام شد که تنها یک بخش شامل 750 قلم کالا می‌شود که می‌توان به کاغذ، خمیرکاغذ، مواد اولیه مربوط به تولید روغن اشاره کرد که ارز 4200 تومانی دولتی دریافت می‌کنند.

   نجفی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: هراندازه که تولیدکنندگان کالاهای اساسی برای واردات مواد اولیه نیاز به ارز 4200 تومانی دولتی داشته باشند دولت بدون محدودیت تامین می‌کند.

   وی افزود: ارز ثانوی برای صادرات در مقابل واردات و ارزی که از صرافی‌ها می‌گیرند به واحدهای تولیدی توسط دولت به این واحدها اختصاص می‌یابد.

   وی در پایان در خصوص شرایط بدهکاران بانکی واحدهای صنعتی یادآور شد: به بانک‌ها بخشنامه شده تا به خاطر بدهی واحدهای تولیدی را تعطیل نکنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.5984101295471 seconds.
memoryUsage : 42941Kb