• رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت هرمزگان :

   برنامه عملیاتی حمایت از کالای ایرانی تدوین شد / رشد 69 درصدی صدور جواز تاسیس طرح های صنعتی در سال گذشته

   برنامه عملیاتی حمایت از کالای ایرانی تدوین شد / رشد 69 درصدی صدور جواز تاسیس طرح های صنعتی در سال گذشته

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت : برنامه عملیاتی برای حمایت از کالای ایرانی تهیه شد.

   به گزارش شاتا، خلیل قاسمی، اظهار داشت: برای تبیین اهداف سازمانی با شعار سال، برنامه عملیاتی برای تمام حوزه های جهت حمایت از کالای ایرانی تهیه شده است.
   قاسمی افزود: شناسایی و رفع مشکل واحدهای معدنی غیر فعال و معادن مشکل دار در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و حفظ و ایجاد اشتغال این واحدها یکی از اقدامات مهم در سال گذشته بود.
   وی تصریح کرد: نوسازی معادن با استفاده از تسهیلات رونق تولید و برگزاری سه مزایده عمومی معادن از دیگر اقدامات مهم این حوزه به شمار می آید.
   قاسمی اضافه کرد : استان هرمزگان به عنوان قطب تولید قیر و گچ مطرح است و توانسته است عنوان نخست تولید قیر کشور را داشته باشد.
   وی افزود: از دیگر توانمندیهای استان تولید در فولاد، آلومینیوم و روی است که میزان تولید شمش فولاد 32 درصد رشد، آهن اسفنجی، 32 درصد رشد، شمش آلومینیوم 6 درصد رشد،شمش روی 62 درصد رشد و کنسانتره روی 12 درصد رشد را در یکساله گذشته داشته است.
   قاسمی در ادامه به وضعیت صدور جوازهای تاسیس طرحهای صنعتی پرداخت و گفت: 356 فقره در سال گذشته صادر شده است که 69 درصد رشد را نسبت به سال قبل نشان می دهد.
   وی میزان اشتغالزایی را در سال گذشته نه هزار و 291 نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه نسبت به سال گذشته 47 درصد رشد را در این قسمت شاهدیم.
   وی طرحهای مهم صنعتی در دست اجرا را شرکت مادکوش با محصول تولیدی گندله سازی با 79 درصد پیشرفت فیزیکی، مجتمع فولاد و نورد آنامیس با محصول تولیدی شمش و انواع مقاطع طولی فولادی با 13 درصد پیشرفت فیزیکی، مبشر نور دریا با محصول تولیدی آهن اسفنجی خام با 11 درصد پیشرفت فیزیکی و شرکت نفت ستاره خلیج فارس با محصول تولیدی انواع میعانات گازی در فاز اول با 93.7 درصد پیشرفت فیزیکی اعلام نمود.
   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هرمزگان صدور پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی در سال گذشته این استان را 105 فقره اعلام کرد و گفت: در مقایسه با سال 95 شاهد رشد 7 درصدی است در این بخش هستیم که میزان سرمایه گذاری نیز افزایش 40 درصدی را نشان می دهد.
   قاسمی در ادامه به میزان صادرات محصولات منتخب صنایع فلزی پرداخت و عنوان کرد: شمش فولادی- آهن اسفنجی در سال گذشته بالغ بر 2 میلیون تن به ارزش 833 میلیون دلار، شمس آلومینیوم با 102 هزار تن به ارزش 216 میلیون دلار و شمس روی با 10 هزار تن به ارزش 34 میلیون دلار شاهد صادرات آنها بودیم که به ترتیب 32 درصد، 43 درصد و 59 درصد در میزان صادرات و 68 درصد، 81درصد و 112 درصد در ارزش صادرات رشد را نشان می دهد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: