1400/08/04  
 
شنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۸ ۴۸
چچ
کارگروه رصد سیمان در استان بوشهر تشکیل شد

کارگروه رصد سیمان در استان بوشهر تشکیل شد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تشکیل کارگروه رصد سیمان در استان خبر داد و تاکید کرد: همه فعالان صنعت سیمان مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت و تایید / رد اسناد خرید دریافتی و ثبت اطلاعات فروش در سامانه مذکور هستند.

به گزارش شاتا، ابوالقاسم محمد زاده در نشست با اعضای کارگروه رصد سیمان با بیان این مطلب، افزود: مصرف کنندگان سیمان به ۳ بخش شامل طرح های بزرگ عمرانی، صنایع سیمان بر و عاملین فروش تقسیم می شوند که بیشتر مصرف کنندگان سیمان کد بورسی دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: کلیه کارخانه های تولید سیمان دراستان، صنوف عمده فروش سیمان ومصالح ساختمانی ها موظفند کلیه فرآیندهای تولید وفروش سیمان را در سامانه جامع تجارت ثبت نمایند ولی برای صنوف خرده فروشی سیمان صرفا تایید / رد اسناد خرید دریافتی در سامانه کفایت می کند و نیاز به ثبت اطلاعات فروش به مصرف کننده نمی باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه به صورت کلان برای تعدیل قیمت سیمان در کشور به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم افزود: فعالین حوزه تولید سیمان در استان‌ باید بیشتر از این پای کار بیایند و کارتولید سیمان به صورت ویژه مورد توجه و رصد واقع شود.

محمدزاده اضافه کرد: بیشتر فعالان حوزه سیمان و کارخانجات تولید سیمان وارد بورس شده اند، کد بورسی دریافت کرده اند و عملاً تمام عرضه محصولات سیمان از طریق بورس انجام می شود.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن وتجارت با رصد وپایش بازار تولید وعرضه سیمان در کشور بدنبال ساماندهی وتنظیم شبکه های توزیع سیمان در کشور است و با مجموعه اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار سیمان طی یک ماه اخیر شاهد کاهش قیمت محسوس این محصول در بازار بوده ایم.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان بوشهرگفت: شفافیت قیمت ها از طریق عرضه سیمان در بورس، عامل کاهش التهاب دربازار و زمینه ساز رضایتمندی مصرف کنندگان وتولیدکنندگان گردیده و سیمان در حال حاضر به قیمتی رسیده که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده از آن راضی هستند.

محمدزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به فعالیت سه کارخانه مهم تولید سیمان در استان نظیر ساروج کنگان، سیمان مند دشتی و سیمان دشتستان آمار و تناژ تولید سیمان در استان بالای 10هزار تن در روز است افزود: این کارخانه ها موظف به ثبت آمار تولید روزانه خود در سامانه جامع تجارت خواهند بود وآموزش های لازم به آنان ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: جلسات کارگروه رصد سیمان به صورت هفتگی جهت برنامه ریزی، پایش تولید، الزام تولیدکنندگان، اتحادیه های صنفی وشاغلین صنفی در بخش سیمان به منظور ثبت آمار تولید و ثبت اطلاعات فروش به منظور ایجاد شفافیت در سامانه جامع تجارت برگزار می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: متقاضیان می توانند در صورت نیازبه آموزش های لازم در این زمینه به کارشناسان مربوط با سامانه جامع تجارت ادارات صمت مراجعه نمایند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8459307352702
Query time: 2.1456138292948