1400/08/05  
 
پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۹ ۵۷
چچ
بازدید معاون وزیر صمت از شهرک‌‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه

بازدید معاون وزیر صمت از شهرک‌‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه بازدید کرد.

به گزارش شاتا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز پنج شنبه در سفر به جنوب شرق استان تهران، از امکانات زیربنایی، تصفیه خانه فاضلاب، پایگاه تجمیعی واکسیناسیون و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه بازدید کرد.

در این بازدیدها که با همراهی اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های خدماتی این دو شهرک صنعتی انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرک‌های صنعتی، از جمله تصفیه خانه فاضلاب ارائه و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات زیست محیطی و اداره بهتر این منطقه توسط شرکت‌های خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه، پای صحبت صنعتگران و تولید کنندگان این دو شهرک نشست و برای رفع موانع و پشتیبانی از تولید و صادرات آن‌ها در مراجع مربوطه قول پیگیری و مساعدت داد.

رسولیان همچنین در این نشست با اهداء لوح تقدیر به رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و امام جمعه ورامین که حضور فعال و ثمربخش وی در برنامه‌های پنج شنبه‌های تولید، گره گشای بخش صنعت این منطقه بوده است، از رهنمودهای داهیانه و همت مجاهدانه وی در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حمایت و پشتیبانی خالصانه از صنعتگران، معدنکاران و سربازان خط مقدم جبهه استقلال اقتصادی کشور و گردانندگان چرخ تولید و اقتصاد ملی در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی این شهرستان قدردانی کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از دو واحد تولیدی "آرکا چرم مهاجر" و "چرم امین" در شهرک‌ صنعتی چرمشهر نیز بازدید کرد.

وی در این بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارگران این واحدهای صنعتی و تولیدی، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعالیت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

واحد صنعتی "آرکا چرم مهاجر" که با سرمایه ‌گذاری 2500 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 8150 مترمربع با در شهرک صنعتی چرمشهر احداث و در سال 1396 به بهره برداری رسیده است، در زمینه تولید چرم گاوی سنگین فعالیت می‌کند و برای 49 نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

همچنین واحد صنعتی "چرم امین" با سرمایه ‌گذاری 50 هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت 16 هزار و 507 مترمربع در شهرک صنعتی چرمشهر احداث و در سال‌ 1373 به بهره برداری رسیده که در زمینه تولید چرم گاوی سنگین درحال فعالیت بوده و برای 70 نفر اشغالزایی نموده است.

شهرک صنعتی چرمشهر دارای 200 هکتار مساحت است که 140 هکتار آن زمین صنعتی و 190 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و 329 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 124 هکتار در آن منعقد شده است.

215 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 2239 میلیارد ریال برای 2376 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنین شهرک صنعتی سالاریه دارای 504 هکتار مساحت است که 360 هکتار آن زمین صنعتی و 480 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب مشترک با شهرک صنعتی چرمشهر برخوردار است و 442 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 207 هکتار در آن منعقد شده است.

146 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 5791 میلیارد ریال برای 2808 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مدیران روابط عمومی و ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و امام جمعه شهرستان ورامین، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به جنوب شرق استان تهران همراهی می‌کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8150067329407
Query time: 2.0463352203369