1400/08/04  
 
پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ۳۷
چچ
افزایش ۴۸ درصدی بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

افزایش ۴۸ درصدی بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: سرعت بهره برداری از طرح های سرمایه‌گذاری در استان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد رشد کرده است.

به گزارش شاتا، محمدکاظم منزوی افزود: سرعت بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری در استان طی سالجاری به این صورت بوده است که واحدهایی که جواز تاسیس دریافت کردند در مقایسه با سالهای گذشته یک سال زودتر به بهره‌برداری رسیده‌اند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از صدور ۴۰ پروانه ایجادی سرمایه‌گذاری در استان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: پروانه ایجادی برای واحدهای است که برای نخستین بار وارد مرحله اجرا می‌شوند و به بهره‌برداری می‌رسند که در همین راستا در سال جاری ۴۰ پروانه صادر شده است این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته ۲۷ پروانه صادر شده بود.
منزوی درعین حال از کاهش ۲۲ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری برای توسعه واحدهای صنعتی استان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: پروانه‌های توسعه برای واحدهایی است که قصد توسعه فعالیت‌های تولیدی خود را دارند که به سبب تکانه‌های اقتصادی در سالجاری این مهم چندان با استقبال واحدهای تولیدی استان همراه نشده است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با تشویق واحدهای تولیدی استان به ثبت میزان تولیدات خود در سامانه بهین‌یاب، گفت: در سالجاری ۱۲۸ واحد آمار تولیدات خود را در این سامانه ثبت کردند این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تنها ۴۴ واحد میزان تولیدات خود را در این سامانه ثبت کرده بودند که این موضوع استقبال خوب واحدهای تولیدی استان از این سامانه در سالجاری را نشان می‌دهد.
منزوی همچنین از رفع دغدغه استان برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی استان با ثبت سفارش خود در بورس میزان مواد اولیه موردنیاز خود را سفارش دادند از همین رو تا آخر سال در خصوص تامین مواد اولیه نظیر فولاد و مواد اولیه پتروشیمی مشکلی نخواهیم داشت.
هم اینک ۹۲۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعال است.
این واحدهای فعال، ۱.۲۷ درصد تعداد واحدهای صنعتی کشور، ۱.۲ درصد حجم سرمایه‌گذاری و ۹۱ صدم درصد اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.432345867157
Query time: 1.7003906567891